Klientské centrum pojišťoven

Opičáci zkoušejí další fígl. Tentokrát se po telefonu schovávají za respekt budící název – Klientské centrum pojišťoven.

Možná se i Vám stalo, že po zvednutí telefonu se na druhé straně ozvalo něco podobného:

„Dobrý den, jmenuji se Opičák Ulhaný a jsem z Klientského centra pojišťoven. Volám Vám, protože při povinné kontrole jsme zjistili, že máte špatně nastavené pojistné smlouvy. Je tedy nutné je upravit, protože máte potíže s pojistným plněním…“ Nenecháte-li se napálit hned první větou a zajímáte se dál, opičák Vám nabídne neodolatelný dárek v podobě láhve vína. „Takže pijete bílé, nebo červené?“ Kecy a taky hlavně lži.

Žádná oficiální instituce pod názvem Klientské centrum pojišťoven nebo Asociace pojišťoven neexistuje. To se jen nepoctiví pojišťováci snaží obalamutit nevědomého klienta. Česká asociace pojišťoven (ČAP) sice existuje, ale rozhodně nekontroluje ceny pojištění, nastavení pojistek a určitě nikdy nekontaktuje aktivně klienty pojišťoven. Od loňského května navíc vstoupilo v platnost obecné nařízení o ochraně osobních údajů, známé jako GDPR. Nejen, že tyto společnosti se snaží své podvodné chování skrýt za oficiální názvy, budící u klientů respekt, ale také vědomě toto nařízení porušují. V případě, že v hovoru na GDPR sami narazíte, pravděpodobně zažijete v reálném čase další fintu. Volající se Vám omluví a sdělí Vám, že vlastně vůbec nechtěl kontaktovat Vás, ale pana Vomáčku, případně Nováka, nebo prostě někoho, kdo má jiné příjmení jako Vy a nastal omyl. Dokonalé, co myslíte?

Problém je, že není moc cest, jak se tomuto podvodnému a narovinu i otravnému jednání bránit. Názvy společností jsou většinou smyšlené, stejně jako jména volajících. Najatí telefonisté velmi dobře ví, jak reagovat na Vaše otázky a v případě, že podvod odhalíte, pokládají telefon a další rozhovor se nekoná. Doporučujeme tedy zůstat v klidu, zbytečně se těmito opičáky nenechat vyvézt z míry a hlavně se nenechat napálit.

Není lepší o svých penězích rozhodovat sami?

#jsmeneofinances