Zuckerbergův ambiciózní plán se rozpadá.

Dva roky poté, co zakladatel facebooku (Meta), Mark Zuckerberg, oznámil světu příchod nové kryptoměny, která měla za cíl stát se celosvětově nejrozšířenější měnou, to vypadá, že celý projekt skončí v propadlišti dějin.

Původní název projektu Libra, u jehož zrodu stála v roli partnerů zvučná jména jako např. VISA, Mastercard, PayPal, Vodafone nebo eBay, byl později změněn na Diem. Stalo se tak poté, co byl Zuckerberg pod tlakem regulačních orgánů předvolán k výslechu před americkým kongresem. Někteří partneři poté původní projekt opustili a sdružení Libra Asssociation bylo přejmenováno na Diem. (symbol nového začátku a nezávislosti)

Ani nové jméno, které značilo světlé zítřky však tlaku regulačních orgánů neodolalo. Dnes je dle informací agentury Bloomberg duševní vlastnictví Diemu na prodej za 200 milionů dolarů. Není však jasné, zda o digitální měnu, která od regulačních orgánů dostala stopku už ve svém zárodku, bude mít někdo z investičních bankéřů zájem.

Dle původních informací byly jednou z hlavních cílových skupiny Libry rozvojové země, jejíchž obyvatelé nemají přístup k tradičním bankám. Jedná se celkem o 1,7 miliardy obyvatel, z nichž ale 1 miliarda vlastní mobilní telefon. Navíc pro drtivou většinu z nich je facebook synonymem slova internet a placení by se pro ně tak stalo stejně snadným, jako poslání zprávy přes messenger. I z toho důvodu byly od začátku v původní asociaci zastoupeny akademické instituce a zejména neziskové organizace.

Facebook Instagram Down

Získejte NEO licenci a s ní jistotu přístupu k čerstvým informacím o finančním světě.

 

#jsmeneofinances

#StrongerTogether