Páteční strmý propad ceny Bitcoinu se odrazil napříč celým světem krypto trhu, přičemž i další přední kryptoměny na začátku tohoto týdne utrpěly další ztráty.

Bitcoin klesl během minulého víkendu o více než 10 000 USD a tato ztráta znamená, že nejcennější světová kryptoměna má nyní méně než poloviční hodnotu svého rekordního maxima, kterého dosáhla v listopadu loňského roku. Celý trh kryptoměn klesá podobným tempem a za poslední dva měsíce z něj bylo doslova vymazáno více než 1,5 bilionu amerických dolarů.

Mezinárodní měnový fond (MMF) navíc znovu vyvíjí tlak na latinskoamerický Salvador, který se loni v září stal první zemí na světě, kde se nejznámější kryptoměna Bitcoin stala oficiálním platidlem. Obavy, že v této chudé zemi, kde 70 % obyvatel pracuje takzvaně “na černo” a nevlastní ani bankovní účet, bude díky typické vysoké cenové kolísavosti Bitcoinu vyvolána nestabilita a inflace jsou rozhodně na místě. MMF tak Salvador od používání kryptoměny jako zákonného platidla soustavně zrazuje.

Nejbohatší člověk světa, Elon Musk, opět rozjíždí na Twitteru osobitou hru a snaží se pohnout krypto trhem ve svůj prospěch. Oficiálně oznámil, že bude jíst v televizi McDonaldí Happy Meal, pokud celosvětový gigant fastfoodového občerstvení přijme jako oficiální měnu Dogecoiny. Tedy měnu, za jejímž vznikem stála čistá recese a smysl pro dobře míněný vtip, nicméně po 8 letech od svého vzniku je stále jednou z nejpoužívanějších kryptoměn. A velmi silná komunita fanoušků psa Shiba-Inu, Doge, sklízí obdiv také za svoji bohatou charitativní činnost.

Musk tak oznámil krátce poté, co jeho vlajková loď výrobců elektronických aut Tesla přidala psí kryptoměnu jako další možnost platby za některé služby, které poskytuje.

 

Co na to McDonald’s?

Ten nadále prostřednictvím marketingové komunikace úspěšně trolí kryptoměnovou komunitu a veřejně si střílí z neúspěšných krypťáků. Na reklamním banneru v Polsku jim dokonce nabízí možnost postavit se za fritézy v jejich řetězci a vrhnout se na smažení hranolek.

Mcdonalds Hiring

Samotný Bitcoinový graf nyní velmi připomíná ikonické logo McDonald’s a tyhle legrácky jsou očividně i dobrou marketingovou komunikací značky se zlatavým logem.

Fj5wffmuyaar4lj 1068x617 

Abyste nemuseli zachraňovat prodělané peníze v kryptoměnách smažením hranolek v Mekáči, myslete vždy na to, že pro bezpečné zachování vašeho majetku se stačí řídit pravidlem tří loukotí, o kterém vám na našich seminářích řekneme vše.

Chcete-li mít jistotu, že dokážete své peníze sami ochránit, ozvěte se nám, přihlaste se na náš seminář a získejte NEO licenci

 

#jsmeneofinances

#StrongerTogether