Příběh Romana Souška

Roman se ve svých 15 letech nadchnul pro kulturistiku a jako většina kluků v tomto věku si chtěl plnit nemalé cíle a sny. Po několika letech tvrdé dřiny došel díky svému racionálnímu uvažování k poznání, že aby byl v tomto sportu skutečně úspěšný, nestačí jen tvrdý trénink, ale nutné jsou i finance.

Asi po třech letech tvrdé dřiny jsem pochopil, že v tomto sportu nikdy nedosáhnu na absolutní špičku bez té nejkvalitnější stravy, vybavení a suplementů. Od 18 let jsem se živil jako ostraha herny a bylo mi jasné, že z platu 19 tisíc hrubého nejsem schopen financovat vše, co mě k mému vysněnému cíli dovede. Stál jsem před rozhodnutím, zda ušetřit náklady na svůj vlastní komfort a věnovat tak více peněz do osobního tréninku.
Vzhledem k tomu, že podpora ze strany mojí rodiny v té době nebyla taková, jakou bych očekával, rozhodl jsem se, že udělám pro někoho možná nepochopitelnou věc. Protože jsem bydlel v místě, které nebylo v dosahu města a nejbližší posilovny, rozhodl jsem se obětovat vlastní střechu nad hlavou a ušetřit tak náklady na pohonných hmotách. Více než 6 měsíců jsem přespával ve svém starém autě na parkovišti, abych se mohl ráno věnovat v posilovně tréninku a večer práci ostrahy.
Jestli Vás zajímá, zda jsem svoji vysněnou soutěž za cenu této oběti vyhrál, tak odpověď zní NE. Nekvalitní spánek a nedostatek financí i přes moji oběť způsobili to, že jsem se nedokázal připravit tak kvalitně, jak bych chtěl. Skončil jsem na pátém místě z dvanácti soutěžících a i přes velké zklamání jsem dnes vděčný za to, že jsem dokázal zvednout hlavu a věnovat se tomuto sportu dál, i když trochu jinak, protože se mi otevřely nové dveře.
V té době mi přítelkyně vnukla myšlenku využít svoji vášeň pro tento sport také pro podnikání. Z ušetřených peněz za palivo se mi podařilo dát stranou 12 tisíc korun, které jsem investoval do vlastního rozvoje v oblasti vzdělání. Zaplatil jsem si trenérskou licenci a výživový kurz. Začal jsem radit lidem, kteří stejně jako já chtěli něco změnit. Vytvářel jsem pro každého individuální jídelníčky a každý den trénoval i 15 klientů v posilovně. Rázem byly vidět výsledky nejen u mě, ale přicházela i podpora od mých klientů, kteří společně se mnou měnili vlastní postavu i svůj život doslova před mýma očima.
Tehdy mi bylo čerstvých 20 let a po dvou letech podnikání jako trenér a výživový poradce jsem stále pracoval 12 hodin denně v noci jako ostraha. Příjem kolem 50 tisíc korun měsíčně mě sice uspokojoval finančně, přišlo pro mě ale další nemilé zjištění. Mám peníze, ale nemám žádný čas a život. Trávil jsem 10 hodin denně v posilovně se svými klienty a dalších 12 hodin přes noc v zaměstnání. Spal jsem v mezičasech na gauči, nebo přímo u stolu na židli.
Dle mého názoru nejsou tím nejhodnotnějším, co si dnes můžete za peníze pořídit věci, ale je to právě čas. A ten jsem chtěl i já. Nevím, zda to bylo hrou osudu, štěstí nebo odměnou za moji tvrdou práci, ale krátce na to jsem narazil na člověka, který mě oslovil s nabídkou spolupráce v NEO. Po rozhovoru se mnou pochopil, že mým záměrem je podnikat svobodně a já se rozhodl do této spolupráce jít naplno s ním i se společností. Zanedlouho oslavím 2 roky v NEO a už teď jsem si dal na oslavu malý dárek. Splnil jsem si svůj klukovský sen a za hotové peníze, vydělané svobodnou činností, si pořídil svůj vysněný vůz s třícípou hvězdou ve znaku, jehož pořizovací hodnota přesahuje milion korun. Nejvíc mě na tom však těší to, že můžu podnikat svobodně, s lehkostí a stejně jako ve sportu dávat lidem možnost změnit vlastní život.
Poradil byste něco lidem, kteří by svůj život chtěli také změnit?
Je mi 22 let a vím, že mě čeká ještě dlouhá cesta. Snažím se přijímat vše s pokorou a učit se od zkušenějších lidí. I v tomto svém mladém věku si ale troufnu říct jednu věc: Dle mého názoru dnes drtivá většina lidí není ochotna vystoupit z komfortní zóny a pro své cíle obětovat vlastní pohodlí.
Já to zkusil a na vlastní kůži zažil, že Vás tato oběť může dostat “na ulici”, někdy několik dní nespíte, jste unavení a frustrovaní. Pokud ale opravdu víte, proč to děláte a tím nejdůležitějším je pro Vás Váš cíl, Vaše oběť se Vám mnohonásobně vrátí. Obětovat finance pro vlastní vzdělání je to nejlepší, co jsem mohl udělat. Protože ať už jsem investoval do trenérských kurzů v oblasti sportu, nebo do semináře NEO, vždy mi tato oběť otevřela dveře, do kterých bych se jinak neměl šanci podívat.
Pokud se rozhodnete vstoupit do našich dveří i Vy a změnit vlastní život k lepšímu, stejně jako já, těším se, že se společně brzy uvidíme.

Roman Soušek je manažerem obchodního týmu, nedávno úspěšně prošel lektorským konkurzem a připravuje se na dráhu lektora. Brzy se sním tak budete moci setkat i na našich seminářích.

#jsmeneofinances