Úrokové sazby hypoték šplhají do rekordních čísel. Končící fixace a s nimi spojené refinancování se stává strašákem mnoha českých rodin.

Aktuální příklad z praxe:

Panu Petrovi, mladému otci s čerstvě narozeným miminkem přistál do schránky dopis od jeho banky k pětiletému výročí fixace hypotéky. Původní měsíční splátka ve výši 12 200 Kč byla jeho bankou navýšena na 21 360 Kč. Nová úroková sazba ve výši 7,69 % a více než 75% navýšení měsíční splátky panu Petrovi po přečtení dopisu pochopitelně způsobili mrákoty a studený pot na čele.

Ihned svoji banku kontaktoval s požadavkem o slevu na sazbě, kterou si jako letitý klient a pravidelný plátce hypotéky zaslouží. Odpovědí se mu dostalo pouze zamítacího dopisu s informací, že v současné době není možné hypotéku zlevnit a podmínky nijak upravit.

Pan Petr se obrátil s prosbou o pomoc na naše úvěrové specialisty, kteří prověřili možnosti v jiných bankách a našli řešení, jehož výsledkem je snížení úrokové sazby na 5,69 % a měsíční splátka ve výši 17 000 Kč. Stále se jedná o navýšení oproti původním podmínkám, pro pana Petra je však měsíční úspora přesahující 4 tisíce korun zásadní.

S čím vám pomůžeme, pokud vám banka zdraží hypotéku?

  • najdeme cestu, jak srazit splátku a úrokovou sazbu na nejnižší možné minimum
  • vysvětlíme možnosti refinancování i mimo období fixace
  • ukážeme cestu, jak prodloužit dobu hypotéky a cíleně snížit splátku, než se sazby uklidní
  • dáme vám “k ruce” odborníka, který v tom umí chodit
  • pomůžeme s hledáním dalších úspor v rodinném rozpočtu
  • poskytneme aktuální a zásadní informace

Obraťte se na nás, s námi jste silnější.

#StrongerTogether #jsmeneofinances