Pozor, od koho nakupujete

Rádi nakupujete pamětní mince a medaile? Dejte si pozor na Český mincovní obchod. Česká obchodní inspekce před praktikami tohoto prodejce důrazně varuje.

Pokud jste se rozhodli uchovat hodnotu vlastních peněz formou nákupu mincí, medailí, nebo drahých kovů, určitě je to podle nás dobrý krok. Jen si dejte velký pozor, od koho nakupujete. Na společnost Český mincovní obchod je od roku 2015 evidováno již více než 80 stížností. Ty pak většinou pocházejí od zákazníků, kteří se nechali “napálit” agresivními obchodními praktikami tohoto prodejce.
Firma oslovuje své zákazníky prostřednictvím reklamních letáků, ve kterých nabízí možnost koupě pamětní mince za zvýhodněnou cenu. Cena této jedné mince se pohybuje v řádu stokorun. K této objednávce však společnost přikládá také souhlas se zařazením do takzvaného sběratelského servisu. Ve chvíli, kdy tento souhlas společně s objednávkou odešlete zpět na adresu zástupce společnosti, čeká Vás nemilé překvapení.
Místo jedné objednané mince Vám dorazí balíček, ve kterém najdete mince dvě – samozřejmě i s výzvou k zaplacení té mince, kterou jste si neobjednali. Za tři týdny Vám tento balíček dorazí znovu. Ceny za další mince ale již tak výhodné nebývají, pohybují se obvykle okolo tisíce korun a v případě, že za ně nezaplatíte, obdržíte několik upomínek, případně po Vás inkasní agentura, které ČMO věc předá, začne vymáhat dluh.
Informace o zařazení do sběratelského servisu tato společnost často schovává na vnitřní stranu obálky, pro kupujícího jsou tak těžko objevitelné. Doporučujeme s podobnými prodávajícími nenavazovat žádné vztahy a pečlivě si vybírat od koho nakoupit.
Spolehlivým uchovatelem hodnoty peněz jsou drahé kovy, v dnešní době pak zejména zlato. Je rychle směnitelné za peníze a zároveň je pojistkou v období krize a vytváří přirozenou ochranu před měnovou nestabilitou. Vždy ale nakupujme jen u renomovaného obchodního partnera, který vlastní velkoobchodní licenci světové rafinerie. V NEO FINANCES jsme si jako obchodního partnera vybrali společnost IBIS in Gold, která přesně toto splňuje. Zlato pak pochází přímo z prestižní švýcarské rafinerie PAMP.
Pokud Vás zajímá, jak bezpečně uchovat hodnotu svých vydělaných peněz, informujte se u nás.

#jsmeneofinances