Ukážeme Vám, jak peníze ušetřit, rozmnožit nebo vydělat.

Dnes rozhovor o tom, jak si s NEO plní sny jeden z našich nejúspěšnějších mladých manažerů, Karel Drchal ml. Věděli jste, že milion korun lze v ČR vydělat zcela legálně a hlavně morálně i za měsíc?

Karle, než se zeptám „jak“, zajímá mě proč? Proč jste si vybral práci ve finančním businessu?

Hned se mi vybaví vzpomínka, kdy mě táta jako hosta vzal na Vzdělávací seminář, bylo mi tenkrát 14 let a přirozeně jsem nechápal nic, kromě jedné věci…v poslední hodině jsem se dozvěděl, že na ředitelskou pozici a průměrný měsíční příjem 250 000 Kč mi to bude trvat 5 až 8 let. Řekl jsem si, že i kdyby mi to mělo trvat 20 let, rozhodně mi stojí za to, do toho jít.

Takže největší motivací pro Vás byly a jsou peníze?

Z počátku to tak určitě bylo, postupem času jsem ale zjistil, že peníze jsou opravdu jen vedlejší efekt, ač Vám to teď může jakkoli znít jako klišé. Musím ale přiznat, že k tomuto názoru jsem dospěl až ve chvíli, kdy jsem si splnil svůj sen o výdělku a tím se i postavil finančně na vlastní nohy.

Kdy to bylo?

V průběhu roku 2016, to mi bylo 22 let a tehdy jsem zároveň v listopadu poprvé dokázal vydělat více než 1 milion korun za měsíc. Dříve to pro mě byly nepředstavitelné peníze a najednou jsem si na ně mohl sáhnout. Zároveň mi ale došlo, že nejsou tím jediným, proč chci práci dělat a za to, že je dokáži vydělat vděčím taky lidem kolem sebe, hlavně těm ve svém týmu – lidem ve svojí business family.

Co je business family?

Tvoříme s lidmi v týmu kolektiv, který se vzájemně podporuje, uznává, dává si zpětnou vazbu a s pokorou se posouvá dále. Toto mi dává smysl v názvu business family a současně je pro mě novým hnacím motorem to, že mohu lidi kolem sebe učit, co umím já a dívat se, jak si oni plní vlastní sny.

Jak si vybíráte lidi do týmu?

Nemám žádná kritéria, ani pohovory, kterými by člověk musel projít. Už delší dobu mě provází takové motto: „Ať ten, který tvrdí, že to nejde, nezdržuje toho, který už to dělá“ , takže je pro mě důležitý jen pozitivní přístup. Navíc lidi ne vždy odhadnete, jeden z nejlepších členů mého týmu se dřív živil jako profesionální fotbalista v české lize, dnes je se mnou v NEO a kromě toho, že mu tato práce otevřela úplně nové obzory, je jeho příjem 4x vyšší než byl na fotbalovém trávníku.

Abychom nemluvili jen o tom pozitivním, zažil jste někdy dobu kdy se Vám vážně nedařilo a chtěl jste to takzvaně zabalit?

Zabalit jsem to nechtěl nikdy, dobu kdy se Vám nedaří nic na co sáhnete, zažije ale každý. Někomu trvá měsíc, někomu déle. U mě to bylo asi půlroční období, kdy jsem absolvoval několik desítek schůzek a nic z toho. Tehdy jsem sám sebe přistihl, jak mi v hlavě zní otázka, zda to má ještě smysl. Odpověď jsem znal, smysl to má, jen nesmím pochybovat sám o sobě. Mě tehdy pomohly mé cíle, které mě hnaly dál a kontakt sponzora. Prostě jsem šel na další schůzku a pak se to zlomilo.

Máte v paměti nějaký příběh klienta, kterého jste na schůzce navštívil?

V terénu narazíte na obrovsky širokou škálu lidí. Od těch, kteří mají své finance naprosto zabezpečené a hledají cesty jak je rozmnožit, až po ty, kteří bohužel většinou vinou vlastní nízké finanční gramotnosti o peníze přicházejí a mnohdy mají hluboko do kapsy. Příběh dámy, která ve svých 40 letech sama splácela hypotéku na dům, k tomu další úvěr a navíc ještě jeden poměrně zbytečný „spotřebák“ si ale pamatuji velmi dobře. Společným cílem bylo ušetřit jí peníze a ve chvíli, kdy jsme je dle pravidla Tří loukotí rozložili a společně udělali refinancování jejích půjček, zjistili jsme, že sice bude mít úvěry doplacené ve stejný čas jako původně, navíc ale bude mít v tu dobu k dispozici přes 3 miliony korun, což je jeden z těch silných příběhů, který v hlavě zůstane.

Na závěr ta nejdůležitější otázka. Jak vydělat měsíčně milion korun?

Odpověď najdete už v tom, co jsem říkal. Recept je v podstatě jednoduchý, stejně jako tato práce. Dodržujte systém, mějte správně nastavený time management, postavte svůj business na morálních základech a žijte tím, co děláte. Já často říkám, že touto prací žiju, jsem hrdý na to, že pod značkou NEO jsme odlišní od jiných společností i v tom, že ukazujeme, že i v ČR je možné velmi úspěšně fungovat ve finančnictví na základě morálních hodnot. V rámci projektu Finance naruby nabízíme lidem cestu a zejména vzdělání, nikoli podepisování smluv finančních produktů. Pokud chcete být úspěšní, musíte být hrdí na to, co děláte. Baví mě, že s lidmi narovinu řešíme obě strany mince, mluvíme o pozitivních i negativních věcech a i přesto je výsledná spolupráce vždy na principu win-win. Pokud chcete něčeho dosáhnout, nebojte se vykročit na novou cestu, budu se těšit, že se na ní společně setkáme.

Karel Drchal ml. je manažerem obchodního týmu a nejmladším lektorem Úvodního vzdělávacího semináře. Setkat se s ním můžete i na přednášce Obchodní systém NEO, Obchodní rozhovor a na přednášce Peníze a cenné papíry.

#jsmeneofinances