Naše kolegyně, Petra Slováková, se na vlastní oči přesvědčila, že i našim rodinám a přátelům se může ze dne na den obrátit život naruby.

Jak dokázala v těžké životní situaci pomoci partnerovi své blízké kamarádky se dočtete v našem dnešním článku.

Duben 2017

V dubnu 2017 Petra oslovila svého blízkého kamaráda s nabídkou servisu pojistných smluv. Říkejme mu třeba Ondra. Ondra pracoval u jedné ze známých českých pojišťoven jako manažer na vedoucí pozici, konkrétně jako vedoucí referátu podnikatelských rizik. V té době osmatřicetiletý, svobodný  a zdravý chlap žil s přítelkyní ve společné domácnosti. Oba pracovali ve stejné firmě. Ondrův hrubý měsíční příjem se pohyboval okolo 40.000 Kč bez bonusové složky. Při první schůzce mu Petra nabídla možnost získat NEO licenci, to však kvůli jeho zaměstnání nebylo možné zrealizovat, neboť měl ve smlouvě nastavenou konkurenční doložku. Zaměřila se tedy na servis všech jeho stávajících smluv. 

„U člověka, který je stejně jako já z oboru a pracuje v pojišťovnictví jsem očekávala, že bude svým smlouvám minimálně rozumět a já, že budu mít „málo“ práce, protože bude mít veškeré smlouvy řešené a dobře nastavené v rámci svého zaměstnání.“ – vzpomíná Petra. Opak byl bohužel pravdou a jediné smlouvy, kterým Ondra skutečně rozuměl, byly ty, které se týkaly jeho konkrétního oboru – tedy pojištění velkých majetků. Veškeré ostatní programy sjednali Ondrovi jeho kolegové z práce, kterým plně důvěřoval.

Petra zjistila, že partneři mají sjednané povinné ručení auta, pojištění domácnosti, penzijní spoření s příspěvkem zaměstnavatele a investiční životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatele. Nejvíce připomínek měla k nastavení smlouvy životního pojištění. Ondrovi ukázala, že jeho smlouva je nastavena pouze na spoření a nekryje žádná rizika. Vysvětlila také, že životní smlouva je zde od toho, aby dokázala pokrýt náklady za nepředvídatelné situace, které mohou mít fatální dopad na život klienta a ztrátu příjmu jeho rodiny. Jelikož byl na smlouvě sjednán příspěvek zaměstnavatele, Petra doporučila Ondrovi tuto smlouvu ponechat a uzavřít souběžně s ní novou, která kompletně pokryje veškerá rizika.

Leden 2019

Na začátku roku pár přivedl na svět holčičku a maminka zůstala s dcerou na mateřské.

Prosinec 2019

V prosinci téhož roku Ondra onemocněl. Po vyšetření tlustého střeva mu byla diagnostikována rakovina konečníku a další metastáze na slinivce a játrech. Ihned nastoupil na nemocenskou a jeho finanční příjem rázem klesl o polovinu. O bonusové příjmy v zaměstnání přišel úplně. Krutá diagnóza navíc rodinu zasáhla v období před vánočními svátky. Místo pohodové atmosféry tak zažívali hlavně strach a obavy z budoucnosti. 

Ondřej začal okamžitě konat, pozval na návštěvu kamarádku Petru a o svém stavu ji informoval. Ta oba přátele ujistila, že zařídí vše potřebné a díky životní pojistce, kterou společně uzavřeli, rodinu neohrozí finanční problémy s nemocí spojené. Hned po oznámení diagnózy pojišťovna vyplatila Ondrovi plnění ze závažných onemocnění ve výši 400 000 Kč.  Následně byla vyplácena z pracovní neschopnosti formou zálohového plnění částka 15 000 Kč měsíčně po dobu jednoho roku. Rodině tyto pravidelně vyplácené peníze od pojišťovny zajistily klidné řešení měsíčních výdajů.

Prosinec 2020

Bylo ukončeno plnění z pracovní neschopnosti. Ondra z práce odešel do invalidního důchodu a byl mu přiznán 3. stupeň invalidity. Pojišťovna rodině vyplatila další částku ve výši 500 000 Kč a dalších 500 000 Kč vyplatí za rok, pokud bude invalidita stále trvat.

Duben 2021

Dnes, v dubnu 2021 léčba chemoterapií dále pokračuje. Ondrova manželka je na mateřské a holčičce jsou už 2 roky. Bez finančních prostředků z životního pojištění by jejich příjem aktuálně tvořil pouze invalidní důchod a mateřská, což by na pokrytí rodinných nákladů nestačilo. Finance, které pojišťovna rodině průběžně vyplácí, zachraňují nejen rodinný rozpočet a náklady spojené s léčbou, ale také psychiku dvou mladých lidí, kteří jsou zároveň rodiči. Co teď opravdu potřebují, je soustředit se jeden na druhého a žít společný život co nejdéle. Naštěstí nemusí řešit peníze.

Ondrovi i celé jeho rodině držíme palce a přejeme hodně sil do boje se zákeřnou nemocí a naší kolegyni Petře Slovákové děkujeme, že je tou správnou osobou na svém místě.❤

Fotka 2

 

#jsmeneofinances