Kariéra, svoboda, rodina.

My se za nic neskrýváme a tato dáma rozhodně ne. Kateřina Hubená je čtvrtou ženou v naší společnosti, která dosáhla v multilevel karierním řádu pozice R9. Průměrný měsíční příjem na této pozici se pohybuje nad hranicí čtvrt milionu korun. Jaká byla její cesta a co radí všem, kteří se rozhodli žít život podle sebe, stejně jako ona, se dočtete v našem dnešním rozhovoru.

Kateřino, jaké byly Vaše začátky, Vaše cesta k vysněné kariéře a dosažení prestižní ředitelské pozice?
Vždy, když se ohlédnu zpět do minulosti, uvědomím si, že život nám velmi často přichystá různá překvapení. O kariéře ve finančním businessu jsem ve svých začátcích vůbec nepřemýšlela. Protože mojí velikou vášní je tanec, zapojila jsem se už v průběhu studií do rodinného podniku. Působila jsem v Taneční škole Hubený už od 15 let jako trenérka. Postupem času jsem se vypracovala nejen do pozice mezinárodního trenéra, ale i porotce a z této činnosti se pro mě stal velmi prestižní business, který mi přinášel nejen velké peníze, ale také úspěchy a hlavně radost.
Zažila jsem účast na mnoha mezinárodních akcích, viděla stoupat naši vlajku za zvuků hymny vzhůru na mistrovstvích a byly to pro mě nádherné pocity a emoce k nezaplacení. Na přelomu třicítky jsem si ale uvědomila, co mi už delší dobu docházelo – a to, že se již nemám kam dál posunout. Vše, čeho jsem mohla na cestě v taneční škole dosáhnout, jsem již dosáhla – tituly mistrů ČR, Evropy i světa. A musím přiznat že jsem byla i unavená. Protože mě tanec a trenérství moc bavilo, trávila jsem prací 7 dní v týdnu a s úspěchy přicházel i větší tlak okolí. Nejen můj vlastní tlak na sebe samou, ale také ze strany rodičů dětí v taneční škole, kteří si rychle zvykli na to, že pro takto prestižní taneční školu neplatí jiné, než první místo. Hledala jsem motivaci a novou cestu na kterou bych se vydala a v tu dobu přišla nabídka semináře do rodiny.
Co bylo impulsem, který Vás z taneční školy nastartoval do finančního světa?
Účast na semináři jsem nejprve odmítla a až po nějaké době se rozhodla jej absolvovat na základě doporučení mých známých, kteří již zkušenost měli. Z počátku jsem nové informace využívala pouze ve prospěch vlastní rodiny a nejbližšího okolí, ale postupem času jsem více a více rozuměla systému. Ten mě začal velmi bavit a já po malých soustech zkoušela, jak chutná úplně jiný business, než na který jsem byla zvyklá. Tohle ochutnávání mi trvalo 1 rok a postupně dalších 5 let s vyšší aktivitou budování týmu v multilevelu, kdy jsem se současně věnovala taneční škole a navíc rodině. Uvědomovala jsem si, že den má jen 24 hodin a rozhodla se nadále věnovat už jen obchodní činnosti a rodině.
To, co mě nejvíce přesvědčilo na začátku, zůstává i dnes tím, čeho si na této práci nejvíce vážím. Je to finanční i časová svoboda v NEO. To, že si každý může sám rozhodnout co a jak chce využívat, kdy a co chce dělat. Čím jsem starší, tím více si uvědomuji, že chci trávit více času s rodinou, odpočívat a užívat si života tak akorát. Když chci mít volno, mám jej, když chci pracovat, pracuji. Navíc odjakživa miluji lidi a zde je potkávání nových tváří na denním pořádku.
Co vás práce v NEO naučila?
Rozhodně mám větší nadhled, než dříve a méně se stresuji. Ráda pomůžu lidem, kteří chtějí pomoci a chtějí se vzdělávat. Těm, kteří nechtějí nechávám jejich názor, protože na něj mají plné právo a nestresuji se tím. V NEO jsem se také naučila více myslet sama na sebe a na svoji rodinu. Za těch 11 let a 3 měsíce – tak dlouho mi trvalo se na pozici R9 vypracovat, jsem vydělala hodně peněz a dnes stále hodně vydělávám. Pořád ale platí, že na prvním místě je pro mě zdraví moje a mojí rodiny. Peníze jsou pro mě jen prostředkem, jak si život více užít a zpříjemnit ho sobě a všem, které mám ráda.
Zažila jste za dobu Vaší pracovní kariéry i období, kdy jste dál pokračovat nechtěla?
Ne. Vlny samozřejmě zažíváme každý, ať už jsme zaměstnaní, nebo děláme takzvaně „na sebe“. Říkám, že je to jako jízda autem. Pokud se chcete dostat z místa na místo, musíte počítat s tím, že někde bude na semaforu zelená, někde si postojíte na červené a někde narazíte na objížďku nebo zátaras. Nikdy jsem ale nebyla úplně na dně, nikdy jsem si neřekla, že dál tuto činnost vykonávat nechci. Neměla jsem nikdy možnost vyzkoušet si pozici klasického zaměstnance, ale vím, že nechci plnit sny někoho jiného, obětovat svůj čas, když mi někdo nakáže a to vše navíc za průměrný plat. Multilevel je o lidech. O tom, že se vzájemně podporujete napříč celým týmem nejen ve chvílích, kdy se daří, ale i v těch, kdy je tomu naopak. Této prestižní pozice jsem nedosáhla jen svojí činností, vše je o budování týmu, bez kterého bych dnes nebyla tam, kde jsem. Můj velký dík patří skvělému vedení spoluzakladatele společnosti, panu Martinu Mickovi a můj velký obdiv patří ženám, které jsou mi v tomto businessu vzorem. A to spoluzakladatelce NEO Zuzaně Mikulenkové a sponzorce Silvii Šuleřové. V neposlední řadě patří velké poděkování mému skvělému týmu na Moravě a v Čechách, pod vedením Ing. Lenky Čondlové, Kamily Vojáčkové, Karla Drchala a Karla Drchala jr.
Máte nějaké doporučení pro ty, kteří by rádi šli podobnou cestou jako Vy?
„Nikdy neříkej nikdy“ – tato věta vystihuje vše. Před 11 lety bych řekla, že nechci dělat nic jiného než tanec a už vůbec nechci dělat obchodní činnost v multilevelové společnosti. A podívejte se, jak to dopadlo. 🙂 Takže nikdy neříkejte nikdy, važte si vzdělání a nasávejte nové informace. Já Vám je ráda předám na některém z našich seminářů.

Kateřina Hubená je ředitelkou obchodního týmu, členkou obchodní rady společnosti a také aktivní lektorkou Vzdělávacího semináře, semináře NEObusiness a semináře Obchodní systém NEO.

#jsmeneofinances